Předškolička

Co "Předškolička" nabízí?

Desatero předškoláka

Distanční výuka

Co je to distanční výuka?

- Je to organizace vzdělávání na dálku mezi učitelem a žákem, popř. učitelem a rodičem. Distanční výuka neznamená automaticky on-line výuku (v přímém přenosu). Existují různé typy distanční výuky, které učitel kombinuje a přizpůsobuje věku a možnostem žáků.

Proč vzdělávají mého předškoláčka na dálku?

- Od 1. 9. 2020 mají mateřské školy povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem (domácí vzdělávání) dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Distančně se vzdělává z důvodu krizových či mimořádných opatření.

Je plnění distanční výuky povinné?

- V souladu s ustanoveními § 184a školského zákona pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná osobní přítomnost většiny dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, stanovena:

a) povinnost mateřské školy zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné,

b) povinnost dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, se tímto způsobem vzdělávat.

Ale co když potřebuji pomoci, když si nevím s něčím rady?

- V případě, že potřebuji pomoci nebo poradit můžu kontaktovat paní učitelky přes školkový e-mail.

ms.uhretice@seznam.cz

Jak v klidu zvládneme distanční výuku?

- Pracovní listy vytisknu a rozložím jejich vypracování do celého týdne, dle potřeb dítěte.

- Dítě se zadáním seznámím, vysvětlím mu úkol a ujistím se, že zadání porozumělo.

Co nemám opomenout?

- Dbám na správný úchop tužky a sed dítěte u stolu.

- Nezapomenu vyplněné pracovní listy předat paní učitelce.

Byly bychom rády, aby pro Vás distanční výuka nebyla stresující,

ale možností, jak si užít společně strávený čas.

Berte ji jako hru a zábavu, a to nejen vy děti, ale i rodiče.

Týden: 5. 4. - 9. 4. 2021

Téma: Ferdova nová kamarádka - kniha je můj kamarád.

Týden 29.3. - 3.4. 2021

Beruška nemá vajíčka a Ferda se učí koledu

Týden: 22. 3. - 26. 3. 2021

Téma: Jak Ferda a Beruška otevřeli jaro kouzelným klíčem.

.Týden 15.3. - 19.3. 2021

.Téma:  Beruška se vyhřívá na sluníčku - loučení se zimou, příchod jara

Týden: 8.3. - 12.3. 2021

Téma: Smysly a nesmysly Ferdy Mravence

Týden: 1.3. - 5.3. 2021                    Téma: Ferda se zranil pádem z knížky - lidské tělo.

Týden: 1. 2. - 5. 2. 2021                  Téma: Jak sáňky srazily Ferdu - záchranáři.

Týden: 25. 1. - 29. 1. 2021                Téma: Jak Beruška přijíždí na sáňkách.