VÁNOČNÍ PŘÁNÍ/POSELSTVÍ

Milí rodiče, 
už se těšíme na vaše vánoční ozdoby, až rozzáří vánoční stromeček. ☺️
Adventní čas je čas plný naděje, míru, lásky a víry, proto nám letošní vánoční stromeček rozsvítí přání a poselství dětí s tématem VYKOUZLI ÚSMĚV.
K tomuto projektu bude od středy do pátku k dispozici zelená schránka na tato přání pro celý svět, lidstvo i zvířata. ☺️
Napište nám prosím v jedné nebo dvou větách krátké poselství, přání Vašeho dítěte. Děti mohou připojit i obrázek.

Děkujeme.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

kolektiv MŠ

ROZSVÍCENÍ STROMEČKU

Milí rodiče, blíží se nám prosinec, adventní čas a s ním i rozsvícení vánočního stromečku. 

Přes veškerá epidemiologická nařízení vlády nechceme o tuto slavnost přijít. Pokusíme se Vám tuto atmosféru přenést až k Vám domů a v rámci projektu "Vykouzli úsměv" potěšit i Vás. 

Rádi bychom Vás alespoň trochu vtáhly do vánoční atmosféry a daly možnost se podílet na ozdobení vánočního stromečku na školní zahradě MŠ. 

Ozdobička musí být z materiálu, který vydrží i nepříznivé počasí, jinak se Vaší fantazii meze nekladou. 

Inspirace: https://cz.pinterest.com/pin/420664421451312459/https://www.jaksiudelat.cz/vanocni-dekorace-ze-sisek/https://carujeme.cz/10-inspiraci-vanocnich-ozdob/

Svoji ozdobičku si můžete na školní zahradě pověsit od středy 25.11.2020 do pátku 27.11. 2020 v časovém rozmezí 12:30 - 15:30. Děkujeme za pochopení a Vaši spolupráci. 

S pozdravem a přáním pevného zdraví

kolektiv MŠ.

Po dohodě se zřizovatelem bude o podzimních prázdninách 29. a 30. 10. mateřská škola uzavřena. 

Soutěž o nejkrásnější vyřezávanou dýni


Milí rodiče a kamarádi,

Vyhlašujeme soutěž o nejkrásnější vyřezávanou dýni!

Zapojit se může každý, kdo má chuť a fantazii. Originalitě se meze nekladou.
Své dýňové strašidláky můžete nosit do úterního rána 6.10. 2020 do mateřské školy. Vítězové budou vyhlášeni při štrůdlování.

Užijte si spoustu zábavy při společném vyřezávání.

Pravidla pro pobyt dětí v mateřské škole od 1. 9. 2020 vzhledem ke COVID-19

Mateřská škola zahajuje ve školním roce 2020/2021 svoji činnost v plném rozsahu za dodržování preventivních a protiepidemických opatření vyplývajících z manuálu MŠMT a platných zákonných norem:

1· POBYT V PROSTORÁCH MŠ
Na terase je k dispozici dezinfekce - žádáme rodiče, aby si při každém vstupu dezinfikovali ruce.
Minimalizujte počet doprovázejících a vyzvedávajících osob.
Nikdo (tzn. dítě ani doprovázející, vyzvedávající osoba) s příznaky infekce dýchacích cest, respiračních chorob a horečky nesmí do MŠ vstoupit.
Minimalizujte dobu strávenou v šatnách dětí, zdržuje se v MŠ pouze nezbytně nutnou dobu (předání, vyzvednutí dítěte).
Děti si při příchodu umyjí důkladně ruce mýdlem a teplou vodou.
Nechte dítěti pro případ potřeby v kapsáři roušku zabalenou v igelitovém sáčku.
2· PODEZŘENÍ NA NÁKAZU COVID - 19
Děti s příznaky infekčního onemocnění (zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolest svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.) nebudou od doprovázející osoby převzaty.
Pokud bude dítě vykazovat některý z možných příznaků COVID - 19 v průběhu pobytu v MŠ, bude mu nasazena rouška, bude umístěno pod dohledem pedagoga (popř. zaměstnance MŠ) v oddělené místnosti. Zákonný zástupce bude neprodleně informován, a je povinen si dítě ihned vyzvednou. Povinností zákonného zástupce je v takovémto případě telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.
Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do MŠ pouze v případě, prokáže-li potvrzením od praktického lékaře pro děti, že netrpí infekční nemocí.
Tato pravidla platí v návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví a KHS do odvolání. Zaměstnanci, zákonní zástupci a děti jsou povinni řídit se aktuálními obecně platnými opatřeními, která jsou aplikována v případě infekční nákazy a zároveň se musí řídit aktuálně platnými doporučeními orgánu veřejného zdraví pro zabezpečení prevence proti nákaze koronavirem SARS-CoV-2.
I nadále zůstávají v platnosti všechny směrnice a nařízení ředitelky MŠ (zejména Školní řád), kterých se nedotýkají tato mimořádná pravidla.

Plavecký výcvik

Dobrý den, milý rodiče, ještě máme jedno místečko volné, kdo máte zájem neváhejte nás kontaktovat. Všichni, kdo se přihlásili, počítáme s vámi. Cena kurzu je 600,-.

Schůzka rodičů

Ve úterý 8. 9. 2020 v 16h. proběhne v MŠ setkání s rodiči dětí, které dochází do naší MŠ. Na setkání se dozvíte užitečné a důležité aktuální informace k chodu MŠ ve školním roce 2020/2021. Na setkání přijďte bez dětí. 

Co dát dětem s sebou do školky?


Oblečení na pobyt uvnitř

tepláčky, kraťásky, pohodlné sukýnky nebo šatičky, legínky...

Oblečení na pobyt venku

pro teplé dny: tepláčky, kraťasy, čepice (kšiltovka nebo klobouček), sluneční brýle

pro chladné dny: punčocháče, zateplené kalhoty nebo kombinéza, mikina, bunda, čepice, rukavice, šála, teplé boty

pro  deštivé dny: pláštěnka (ne pončo!) a holínky (toto si děti mohou nechávat stabilně ve školce)

Preferujeme  starší oblečení a obuv , aby si děti mohly v klidu hrát, bez obav z ušpinění .

Vhodné přezůvky

nejlépe klasické dětské bačkorky s gumovou podrážkou pro bezpečný pohyb (ne cvičky, šněrovací bačkory nebo pantofle).

Náhradní oblečení

spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tričko, nátělník, legíny nebo tepláčky a igelitová taška (pro případ nehody při polití apod.).

Pyžamko (výměna 1x za týden a dle potřeby ihned), popřípadě
plyšáčka s sebou.


Dejte dětem takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat (samostatnost je pro děti velkou výhodou - necítí se bezradně) a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Samozřejmostí je, že personál a paní učitelky dětem pomáhají.

Pro pitný režim ve školce

plastový hrníček s ouškem. Ve školce je zajištěn celodenní pitný režim mimo stanovenou dobu stravování.

Vzhledem k tomu, že si děti svoje věci často nepoznají, nebo mají některé věci stejné, je NUTNÉ vše podepsat! (stačí permanentní fixou). Děkujeme.

***DĚKUJEME***


Obnovení provozu mateřské školy

Vážení rodiče. Od pondělí 24. 8. bude obnoven provoz Mš pro děti, které byly přihlášeny na poslední týden prázdnin. Provoz o prázdninách bude probíhat za zvýšených hygienických opatření. Od 1. 9. se těšíme na všechny naše kamarády. S podmínkami a opatřeními vás seznámíme v nejbližších dnech (stále probíhají úpravy ze stran Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva zdravotnictví -vzhledem k mateřským školám). Těšíme se vás a naše malé kamarády :-) 

Plavecký výcvik 

Dobrý den, milí rodiče,
i letos budete mít možnost přihlásit své dítko na plavecký výcvik. Dojíždět budeme do krytého plaveckého bazénu v Chrudimi. Celková kapacita je 14 dětí a přednost budou "předškoláčci", děti které čeká v příštím roce nástup do školy.
Váš zájem nám potvrďte prosím SMS na školkový telefon nebo e-mailem.
31.8. bude sestaven závazný seznam dle zájmu a věku dětí. 1.9. budeme vybírat finance.
Těšíme se na první lekci dne 3.9. 2020 🙂

Uzavření mateřské školy

Na doporučení technika BOZP, po dohodě se zřizovatelem mateřské školy obcí Úhřetice, s ohledem na technický stav budovy, z bezpečnostních a hygienických důvodů, ve smyslu §3 odst. 2 vyhlášky č.14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání, ředitelka Mš rozhodla o přerušení provozu Mš s účinností od úterý 7. 7. 2020 do odvolání. Mateřská škola bude otevřena:

1. - 17. 7. a 24. - 28. 8. 2020

Zájem o prázdninový provoz hlaste telefonicky, nebo emailem do 12. 6. 2020.

Děkujeme :)

Vážení rodiče, již jsme obdrželi fotografie vašich dětí, které nám firma zhotovila v rámci 3D projekce "moře a vesmír". Pokud budete mít zájem vidět kopie fotografií přímo vašeho dítěte, abyste si mohli produkty vybrat, pošlete nám sms na mobilní telefon Mš a my Vám je zašleme do emailu.

Můžete vybírat z těchto variant. Varianty balíčků: 8 produktů z balíčku 600,- Kč, 6 produktů z balíčku 450,- Kč, 4 produkty z balíčku 250,- Kč Produkty, které si vyberete do balíčku vybírejte nehledě na jejich hodnotu. Můžete mít klidně dražší produkty, přesto Vás budou stát dle předepsaných instrukcí. 

Jednotlivé ceny:

Nástěnný kalendář 66 x 33 cm 190,- Kč Nástěnný metr 170,- Kč Výtisk 15 x 20 cm na papíře imitace plátna 120,- Kč Pohlednice 10 x 15 cm (4 kusy) 140,- Kč Multifoto 15 x 20 cm 140,- Kč Výtisk "Z lásky" (2 kusy) 120,- Kč Portrét 15 x 20 cm 120,- Kč Oboustranná klíčenka 120,- Kč

Částku 600,- Kč, 450,- Kč, 250,- Kč, nebo částku za jednotlivé produkty zasílejte na účet 207 462 982 /0600. Po uhrazení částky (připsání na účet) Vám vybrané fotografie budou předány.

 S pozdravem "dospěláci" z MŠ Úhřetice

Informace pro rodiče dětí, které přijdou tento týden do školky. 

Děti si budou častěji mýt ručičky a také dezinfikovat. K dispozici máme Anti-covid, který ale není k pokožce příliš šetrný a nesmí se používat na kůži poraněnou, nebo nemocnou. Pokud si chcete přinést svůj přípravek, zkontrolujte, prosím, že je je účinný proti virům (SARS-CoV-2). Lahvičku podepište.Jak jsme již psali, děti budou většinu pobytu v Mš venku, oblékněte je tedy dle aktuálního počasí, nezapomeňte na pláštěnku, kontrolu holínek, pokrývku hlavy v případě slunečného počasí (opalovací krém máme ve školce).Děkujeme a těšíme se na vás. Zdravíme rodiče a kamarády, kteří zůstanou doma. Pro Vás budeme i nadále připravovat náměty a nápady na činnosti v domácím prostředí, sledujte tedy naše webové stranky a facebook i v dalších týdnech.Přejeme všem krásné dny a spoustu dětských úsměvů...i těch dospěláckých.

Prázdninový provoz

Mateřská škola bude otevřena:


1. - 17. 7.  a 24. - 28. 8. 2020

Zájem o prázdninový provoz hlaste telefonicky, nebo emailem do 12. 6. 2020.

Děkujeme :)


Vážení rodiče, seznamte se s mimořádnými pravidly (ve složce "Dokumenty ke stažení") při otevření Mš 25.5. 2020. Do středy 20.5. nahlaste přítomnost vašeho dítěte telefonicky, nebo emailem. Děkujeme. 

V návaznosti na epidemiologickou situaci a po konzultaci s MŠMT a Krajskou hygienickou stanicí jsme se zřizovatelem naší mateřské školy rozhodli, že mateřská škola bude v provozu od 25 . 5. 2020.
Žádáme Vás, abyste důsledně zvážili nutnost nástupu svých dětí zpět k docházce do mateřské školy. Znovuotevřením provozu mateřské školy chceme pomoci rodinám, které nezbytně nutně potřebují zajistit dohled nad dětmi předškolního věku z důvodu návratu k pracovním povinnostem.

V nejbližších dnech vás seznámíme s mimořádnými podmínkami a pravidly, kterými bude aktualizován náš Školní řád.


Prosíme VŠECHNY rodiče, aby si vyzvedli oblečení ze školky...platí i pro ty, kteří nastoupí v dohledné době do mš!!!!! Příští týden jsou k tomuto účelu vyhrazeny dva dny úterý 12.5. a čtvrtek 14.5. od 8,00 - 12,00
Prosíme jedna osoba a samozřejmě v roušce.
Oblečení máte od naší paní školnice připravené v igelitovém pytli.

                                Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020

Docházka do Mš - otevření

https://www.survio.com/survey/d/F2V0K8V2E9A3I3Q8E

Prosíme o vyplnění dotazníku. Jeho výsledky budou konzultování se zřizovatelem Mš.

                              CESTA ZA POKLADEM...

Rodiče, prosíme s sebou: obyčejnou tužku, propisku a pastelky, na konci je opravdu několik shluků kopřiv, tak dětem elesťáky, tepláky a plná obuv. MOC VÁS PROSÍME respektujte stále zákaz shlukování ve větších skupinách, pokud někoho potkáte, dejte si prostor. Vyrážet můžete kdykoliv dle svých rodinných plánů, jak jsme zmiňovaly, stezka je Vám k dispozici stále do neděle...Na konci je hrnec a v něm poklad pro děti....moc prosíme, je připraven pouze pro děti školkové, děkujeme. 

Přátelé, kamarádi, čarodějničtí učňové,

ježimamky, ježitetky a ježibabky.....
ježitaťkové, ježistrejdové a ježidědkové....
Dvě čarodky z naší školky,
obešly půl Uhřetic,
jsou to zdatný, hravý holky,
nebály se vlka nic.
Přichystaly stezku pro Vás,
k tomu deset úkolů,
vemte boty, tužku, provaz,
nebojte se výmolů.
Na konci je sladké snění,
nikomu ho nedej!!
Nezapomeň na brnění,
v kopřivách ho hledej!! 

Cesta za pokladem....

Přátelé, kamarádi, čarodějničtí učňové,
ježimamky, ježitetky a ježibabky.....
ježitaťkové, ježistrejdové a ježidědkové....
Dvě čarodky z naší školky,
obešly půl Uhřetic,
jsou to zdatný, hravý holky,
nebály se vlka nic.
Přichystaly stezku pro Vás,
k tomu deset úkolů,
vemte boty, tužku, provaz,
nebojte se výmolů.
Na konci je sladké snění,
nikomu ho nedej!!
Nezapomeň na brnění,
v kopřivách ho hledej!! 

Přátelé, kamarádi, čarodějničtí učňové,
ježimamky, ježitetky a ježibabky.....
ježitaťkové, ježistrejdové a ježidědkové....
vyndejte Alpu namasírujte lýtka,
nacpěte zdravě svoje dítka,
čeká Vás tajuplná cesta,
možná Vás vyvedem i trochu z města.
Půjdete do kopce, dolů i rovno,
snad Vas nepotká po cestě....tak jinak.....
půjdete do kopce, rovno i dolů,
navštívíte s námi čarodějnickou školu.
Musíte sledovat pozorně mapku,
radši si držte tátovu ťapku.
Na konci možná bude i poklad,
jen musíš podepsat čertovský doklad.
Chystej si na stezku celou rodinu,
zavčas se dozvíš den i hodinu!! 

                                                        Přijímací řízení 2020

Ahoj kamarádi, máme tu další týden, kdy nemůžeme být spolu v naší školce. Už se nám moc stýská, školka bez vás je smutná a prázdná a tak jsme se rozhodli udělat si a také vám radost, rozveselit naší školku.
ČEKÁ NÁS VÝZVA! Nakreslete doma s mamkou a taťkou nějaký veselý obrázek, můžete malovat barvami, kreslit pastelkami, stříhat, lepit...zkrátka co máte nejraději. Pokud chcete, připište k obrázku nějaký vzkaz. Udělejte si procházku (výlet) ke školce a hoďte nám obrázek do schránky. My ho zalaminujeme a pověsíme na plot školky.
Vznikne nám tak VELKÁ NÁSTĚNKA, na kterou se můžete chodit s rodiči dívat, číst si vzkazy a hned bude školka hezčí a veselejší. UŽ SE MOC TĚŠÍME NA VAŠE OBRÁZKY!

Zpráva pro rodiče dětí, které měly jet na školu v přírodě. Hotely ruší všechny jarní termíny škol v přírodě. Ale nebojte, pokud to situace dovolí, máme prima alternativu pro naše "předškoláčky". V případě, že jste zaplatili zálohu, bude Vám vrácena na účet.

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že je Pedagogicko-psychologická poradna Pardubice (Pardubice, Chrudim i všechna odloučená pracoviště) mimo provoz na dobu neurčitou, uskuteční se

vyšetření k posouzení školní zralosti (odklad školní docházky) jako prioritní okamžitě po otevření škol a školských zařízení.

Při zápisu prosím dejte škole informaci, že zvažujete odklad školní docházky. Ředitel školy následně přeruší správní řízení do doby dodání našeho odborného stanoviska.

Vyšetření budou probíhat průběžně tak, aby byl uspokojen zájem a to až do 31. 8. 2020.

Naší snahou bude co nejrychlejší vyřešení vašich žádostí.


Tým pracovníků PPP Pardubice

Milí rodiče, za měsíc březen vám bude účtována pouze polovina "školného", za další měsíce vždy poměrná částka, podle toho kolik dní bude Mš otevřena. Přejeme Vám hezké dny a hlavně zdraví. 

Školička na dálku

Zdravíme vás ze školky :)

Rádi bychom děti i vás zapojili "na dálku" a tím nám všem spestřili tento nelehký čas. Máme nachystanou spoustu činností, které jsme měli pro děti naplánované v třídních programech. A protože nemůžeme být spolu ve školce zkusíme to takto :)

Každý den vám na facebook a webové stránky budeme dávat návrhy na činnosti, pracovní listy, tvoření, hry, odkazy na zajímavé pořady, pohádky, písničky k tématu... a to pro obě třídy a navíc pro předškolní děti. Každý odkaz bude doplněn návodem, popř. tipy jak činnost přizpůsobit do domácího prostředí.

Budeme rády za zpětnou vazbu i za fotečky našich malých kamarádů, jak se zapojují do činností. U předškoláků poprosíme, abyste pracovní listy nevyhazovali a až se situace uklidní, tak je založíme do jejich portfolia.

Těšíme se, až budeme zase všichni spolu a školička "ožije".

Pozdravujte od nás naše malé kamarády.

Přejeme všem hodně zdraví.


Kolektiv Mš

VLÁDA VYHLÁSILA NOUZOVÝ STAV V ČR, JE NEZBYTNÉ NYNÍ RESPEKTOVAT VŠECHNA PRAVIDLA A SPOLUPRACOVAT. Důvodem je to nejdůležitější, tedy ochrana veřejného zdraví.

S ohledem na tuto situaci, po poradě se zřizovatelem naší mateřské školy, všem oznamujeme, že s platností od pondělí 16. 3. 2020 bude přerušen provoz naší mateřské školy, a to až do odvolání.

O dalších záležitostech budeme informovat všemi dostupnými způsoby (webové stránky naší školy).

Mnohokrát děkujeme za pochopení

V případě potřeby vám vystavíme "Žádost o ošetřovné" a to dnes, 13. 3.do 16h., v pondělí 16. 3. od od 7 - 13h. a nebo po domluvě na tel. č. 731 159 903.

Omezení provozu Mateřské školy Úhřetice
Na základě mimořádných opatření v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID - 19 , v návaznosti na dokument "Informace k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol" vydaného dne 10. 3. 2020 MŠMT pod č. j. 11703/2020-1 a po projednání se zřizovatelem naší mateřské školy, obcí Úhřetice, zastoupenou starostkou Evou Baťkovou, přistupujeme k omezení provozu Mateřské školy Úhřetice okres Chrudim od čtvrtka 12. 3. 2020.

Mateřská škola, až do odvolání, bude zajišťovat provoz výhradně pro děti zaměstnaných rodičů.


Akce v MŠ

Besta je nyní do odvolání zrušena.

Hravé dopoledne s Álou - PŘELOŽENO

Divadlo v  Mš -  "Pohádka dračí" - PŘELOŽENOVÁŽENÍ RODIČE OZNAMUJEME VÁM, ŽE ZÁPIS DO MŠ ÚHŘETICE NA ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 PROBĚHNE VE STŘEDU DNE 13.KVĚTNA 2020 OD 8.00 DO 16.00 HODIN V ŘEDITELNĚ MŠ.

Více informací na stránce Přijímací řízení.

Vánoční výlet Doudleby

Kdy: ve středu 11. 12.

Odjezd: v 7:30h., sraz v Mš 7:15h.

Návrat: na oběd, cca 13h.

S sebou: batůžek, pití, svačina, krabička
nebo papírový sáček na ozdobu.

Dejte dětem vhodné oblečení,
budeme ve vnitřních prostorách i venku (kombinézy a pogumované kalhoty jsou
nevhodné).Svatý Martin

V pondělí 11. 11. od 9hodin nás čekají soutěže a hry na školní zahradě, potom společně přivítáme

sv. Martina na koni.


Ve středu 16.10. jedeme do lesa

S sebou: batůžek (pevně držící na zádech), pláštěnku, pevnou obuv, oblečení dle počasí, svačinku, pití
s kvalitním uzávěrem

Odjezd: 8:30h

Příjezd: 11:30hSchůzka rodičů

Vzhledem k pokračující rekonstrukci v naší mateřské škole se na dětičky budeme těšit 2. 9. 2019.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásný zbytek prázdnin.

POZVÁNKA NA SCHŮZKU RODIČŮ NOVĚ PŘIJATÝCH DĚTÍ

ZVEME RODIČE NOVĚ PŘIJATÝCH DĚTÍ DO NAŠÍ MŠ NA INFORMAČNÍ SCHŮZKU, KTERÁ SE BUDE KONAT

VE STŘEDU 26. ČERVNA 2019 V 15,30
HODIN.

TĚŠÍME SE NA VÁS!


7. 5. 2019

8.00 - 17.00 hod.

- více Úřední deska, Přijímací řízení

3. 4. od 16 hodin v naší Mš

"JAK VÉST DĚTI K ZODPOVĚDNOSTI"aneb MÁM ZODPOVĚDNOST ZA TO, CO UDĚLÁM I NEUDĚLÁM...

Víte ...- za své chování a svá rozhodnutí si neseme zodpovědnost a právě to je potřeba předávat dětem od útlého věku- je správné dělat chyby a poučit se z nich, říci "NE", když je třeba, omluvit se dřív, než někdo řekne, že je potřeba se omluvit...- rodič jde vždy příkladem v chování a rozhodování - a to nejen při činnostech s dětmi, ale i v osobním životě

Je dobré být rodičem, který chce být tím nejlepším příkladem pro své děti...
Budu se na Vás těšit 
Iva Řehůřková

Hlídání dětí bude zajištěno.

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

proběhne v naší Mateřské škole

od pondělí 29. 4. 2019 (od rána)

do pátku 3. 5. 2019 (do oběda)

(jedná se o: staré noviny, časopisy, kartony, kancelářský papír, skartaci)

Sběr noste do kontejneru, který bude přistaven na zahradě MŠ.

Děkujeme.

Změna plavání

  • šestá lekce plavání je přesunuta na pátek 15. 3. 2019
  • sraz v MŠ v 7:00 hod. (odjezd v 7:15 hod.)

Výlet do divadla

  • 14. 3. 2019 jedeme na divadelní představení "Naše písnička" (do Chrudimi)
  • výlet se týká třídy: Slunečnice 
  • sraz v MŠ bude do 7:45 hod. (odjezd v 8:00 hod.)
  • prosíme, dejte dětem vhodný společenský oděv 
  • děti s sebou nic nepotřebují 


20. 12. dopoledne bude ve školce probíhat "Štědrý den". Vyzkoušíme si vánoční tradice, budeme zpívat koledy, ochutnávat tradiční vánoční pokrmy, rozdávat si dárečky a možná přijde i Ježíšek.

Prosíme rodiče o malou ochutnávku cukroví.

.

           Ve středu 3.10. pojedeme do lesa

Odjezd: 8:30h. od školky
S sebou:
- batůžek (pevně držící na zádech)...
- pláštěnku
- pevnou obuv
- oblečení dle počasí
- svačinku
- pití s kvalitním uzávěrem
- popř. malý košíček na přírodniny

Příjezd: 11:30h.