S dětmi pracují:

Paní učitelky: Bc. Lucie Kudláčková, Anna Strouhalová

Školní asistentka: Pavla Kratochvílová

Třídní vzdělávací program: "Koťátko Tlapička a jeho písnička"

Roční motivace:

Ahoj. Jsem kočičí slečna Tlapička, vlastně jsem úplně malé kotě. Rádo si hraji, skotačím s kamarády a ze všeho nejraději zpívám. Mňaaau. Moje maminka Micka musí každý den pracovat, lovit myši a já doma sama zůstat nemohu. Tak chodím každý den do mateřské školy. Patřím do třídy Pampelišek, kde společně s paní učitelkou a dětmi poznáváme okolní svět pomocí písniček.

Třída Pampelišek je složena z nejmladších dětí, proto je třídní vzdělávací program zaměřen především na adaptaci těchto dětí v prostředí mateřské školy. Děti bude tento rok ve třídě provázet koťátko Tlapička, které děti povede k úspěšnému zvládnutí klíčových kompetencí této věkové kategorie.
Zaměříme se, mimo jiné, na rozvoj komunikačních schopností dětí, rozvoj slovní zásoby, správnou výslovnost a to pomocí prvků z muzikoterapie (zpěvu písní, hlasových a artikulačních cvičení, hudebních her, rytmizace atd.).
Prioritou je vytvoření příjemné, vstřícné a klidné atmosféry, v níž si děti zvyknou na nové prostředí. Veškeré aktivity vycházejí z přirozené potřeby dětí - HRÁT SI!
Naším cílem je vytvořit prostředí plné důvěry a otevřeného jednání nejen s dětmi, ale i s rodiči.
Hra a hudba nás budou provázet po celý den, budou prolínat veškerými činnostmi a poslouží jako motivující prostředek pro práci s dětmi. TVP třídy Pampelišek je sestaven tak, aby bylo možné pružně reagovat na skupinové i individuální potřeby dětí.

Co děti potřebují do školky?

Bačkůrky

Plastový hrníček s ouškem

Oblečení do školky

Oblečení na ven, dle aktuálního počasí